Pustevny sáňkovača

Tak už nám jí konečně dostavěly. Mám na mysli, vyhořenou Maměnku (chatu na Pustevnách). No a protože jsme taky maměnky a nechtěly vyhořet, vzaly jsme ty naše robátka sáňkovat na Pustevny.

Samozřejmě mimo víkend. O víkendu je tu jak na Václaváku, sáňkovat by nebylo kde. Ale přes všední dny se tu zas vrátí kouzlo. A člověk zvládne vystát i frontu na fotku s Radegastem.

Pro neznalé: Pustevny – Radegase – Radhošť po modré, je nejkrásnější a nejpohodovjejší hřebenovka jakou znám. Totálně nenáročná turistika. Zvládnete to i s kočárkem. Na vrch se dá vyvézt lanovkou, nebo vyjet autem (viz. kalkulace níže). Kromě architektonického skvostu, vás po kilometru čeká socha Radegasta a po dalších třech Radhošť s kapličkou a sousoším Cyrila a Metoděje.

My jsem tak daleko ale nedošli. Pohodovým nenásilným tempem jsme došli kus za Radegas a tam to i kvůli časovému presu otočili jsme. I tak stál výlet za to. Dobře jsme si zasáňkovali, děcka si užili válení v hlubokém sněhu a na zpáteční cestě zalomili.

Při odjezdu z parkoviště, nás nepříjemně vypekl automat. Ten tam nově vybírá parkovné. Při odjezdu musíte dát lísteček, aby se zvedla závora. Jenže přístroj byl schován v hromadě sněhu a jak se k němu snažili nešťastní řidiči dostat, udělala se od něj parádní skuzavka. Nebylo ani pořádně jak otevřít dveře, bo zledovatělý sněhový závěj, natož se po něm dostat k mašině… 😛 To je tak když technika komplikuje lidem život.

Kalkulace

Lanovka: 180 Kč/dospělý, 0 Kč/-5let, 120 Kč/+5let, 20 Kč/kočárek
Parkovné: 80 Kč/den

Délka: 3,5 km

Obtížnost: lehká

Převýšení: 130 m

Terén: protažená běžkařská trasa uťapaná pěšáky

Autor: Lucka 13 článků
Co říct a neurazit, prostě Lucka :D

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*