Hlavatá – okruh s káčátky

Nedaleko Bílé se ve svahu nachází osada Hlavatá. Krásné, klidné místo na výlet s malými káčátky. Délka 2,7 km.

K tomuto výletu mě přivedl geocaching (celosvětová hra hledání pokladů – kešek). Na mapě byl z kešek vytvořen sympatický okruh. A tak jsme se vydali s káčátky (3 a 6 let) na lov.

Děcka už dva týdny běhali s kartonem po zahradě a hráli si na piráty, kteří podle mapy hledají poklad. Tak mi to nedalo a vytvořila jsem jim skutečnou mapu, podle které mohou hledat kešky. Bylo mi jasné, že papírová mapa vydrží v terénu max. hoďku, tak jsem ji zalaminovala. A dobrodrůžství mohlo začít.

Zaparkovali jsme u kapličky a vydali se hledat červenou turistickou značku. Ta nás vedla náročnější polovinout okruhu lesem do kopce. Lesní cesta byla místy vyježděná těžkou technikou, v hlubokých brázdách stála voda, která se musela občas přeskočit, ale co bylo ještě lepší, objevili jsme tam žabí vajíčka! Pulců jsem se nachytala, ale vajíčka jsem viděla prvně, tak jsem z nich měla možná větší radost než děcka.

Výlet probíhal parádně, děcka si nestačili uvědomit, že je bolí nožičky, protože furt bylo co dělat. A když už si to konečně uvětomili, byli jsme akorát za půlkou, takže jsme jim vyšli vstříc a šli jsme nejkratší cestou zpátky 🙂 Druhá půlka byla pohodová zpevněná cesta nebo přímo afaltka. Nádherné výhledy, spousta krásných jarních kytiček.

Nepříjemných bylo jen posledních 200m po hlavní cestě bez krajnice, kterou jsme se museli vrátit k autu. My to vzali vedle po louce a dobře jsme udělali, děcka byli okouzlené skutečností, že jsme přišli k autu z jiné strany. Jinak by se dalo skončit pro auto a nabrat rodinku u zastávky, nebo ještě lépe o 100m dřív, kde nad posledním barákem je rozšířená cesta a je tam dost prostoru k vytočení s autem.

Pro kačery: Rozhodnete-li se jít na lov bez přístrojů, zde sdílím mapy, které jsem káčátkům dala k dispozici. A protože musím chránit bezpečnost pokladů, jsou pdfka zaheslovány (prvními čtyřmi znaky GC-kódu keší Okolo Hlavaté).

Mapa GC Okruh Hlavatá (PDF)

GC Hinty (PDF)

Déla: 3 km

Obtížnost: lehká (+3 roky)

Převýšení: 100 m x 2

Terén: lesní cesta (1/3), asfalt (2/3)

Profil trasy vypadá celkem hrůzostrašně, ale mrkněte na měřítko 😉

Autor: Lucka 13 článků
Co říct a neurazit, prostě Lucka :D

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*