Procházka s dětmi na Bílé

Pokud hledáte úplně nenáročnou procházku na čerstvém vzduchu s malými ťapkoši, co nic neuťapkají, pak vás Bíla nezklame.
Známá lyžařská lokalita má co nabídnout i v létě a to zejména rodinám s malými dětmi. Sjezdovka se přes léto promění na zábavný park pro děti, kde se děcka do sytosti vyblbnou na nejrůznějších atrakcích. Kromě této placené kratochvíle je od parkoviště vybudováný asfaltový chodníček a po něm se teď projdeme.

Chodníček podel Bílé Ostravice (1,3 km)

Chodník podel Bílé Ostravice (potok) se fakt povedl. Snad každých 200m natrefíte na prolízačky, houpačky, klouzačky, nechybí nějaká ta naučná cedule a posezení pro dospělé. Odpadkový koš na nějakou tu plínku je taky vždy po ruce. Vše čisté upravené nové. I když jste v podstatě stále v centru obce a máte to jen na skok do obchůdku či restaurace, většina stezky vede dost daleko od hlavní cesty, takže se nemusíte bát, že se ditě nečekaně rozeběhne pod auto. Ono taky proč by běželo pod auto, když na druhé staně může skočit do mělkého potoka a to je větší sranda 🙂

Chodníček vás zavede k loveckému zámečku, za kterým se nacházi obora se zvířátky. Škoda že když jsme tam šli my (květen 2020) byla zrovna zavřená. Zklamalo to především nás dospělé, kteří se po 3 hodinách prolízaček těšili na nějakou tu změnu. Děcka jen poznamenali, že stejně chtěli zůstat u potoka a prolízaček.

S naši sebrankou (6,3,3 roků) jsme šli těch 2,5 km (tam a zpátky) asi 4 hodiny. Včetně pikniku u potoka. Děcka maximálně spokojená a maminky měly spouustu času na tlachání.

Délka: 1.3 km x 2

Obtížnost: Lehká (+1 rok)

Převýšení: 15 m

Terén: asfalt

Autor: Lucka 13 článků
Co říct a neurazit, prostě Lucka :D

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*