Co vydrží elektrokolo?

Rozhodla jsem se zjistit, co všechno zvládné mé zánovní elektro kolo a zkusila jsem vyjet s mrnětem v cyklovozíku na Pustevny.

S plnou baterkou jsme tedy vyrazili z Prostřední Bečvy. Nutno podotknout, že ve všední den. Při víkendovém provozu bych si to s děckem po klikaté cestě bez krajnice nelajsla. První půlka cesty údolím Kněhyně byla příjemná. Ale jak se to za zákrutou zvedlo, už jsme jely nadoraz obě – já i baterka. Já funěla, elektromotor pískal a hučel co to dalo.

Nakonec teda člověk překonal techniku, neboť v 2/3 cesty kolo kexlo ale já ne. Rozblikaly se všechny světelka a motor pustil pedály. V tu chvíli jsem stála i já. Dotlačila jsme kolo i s vozíkem na „odpočívadlo“ a doufala, že jsem svým blbým nápadem nový stroj neodvařila. Vydechla jsem, zkontrolovala ratolest, která sladce spinkala a zkusila jsem kolo restartovat (vypnout a zapnout). Nic naštvaně blikalo po dechu dál. Dobré, tak snad potřebuje jen delší pauzu. Čekám, čekám, minutu, dvě, pět, děťátko se probouzí, tak se pauza přirozeně protáhla… Každopádně za nějakých 12 minut už se kolečko vzpamatovalo, přestalo blikat a zase jsme funěli do kopce. Ale ne na dlouho ujeli jsme sotva kilometřík, dva a kolo stávkuje dál. Baterka v pohodě, jen se asi motor přehříval. Až budu velká přečtu si i návod O:) Každopádně jsme takhle stáli ještě asi 3x než jsme dosáhli cíle. Čím déle jsem nechala kolečko odpočinout, tím dál jsme v následujícím úseku dojeli.

Na závěr musím zmínit, že po této akci si nikdo z účatníku neodnesl žádné trvalé následky (ani kolo, ani já, ani mrně). Cesta nahoru nám trvala asi 2 hodiny a dolů jsme opatrně sjížděli asi za 20min.

Z této zkušenosti musím uznat, že:

  • kolo je blbovzdorné a má ochrané prvky, které chrání motor před uvařením. Super!
  • chcíplák cyklovozík na jeden zátah do pořádného kopce nevytáhnete.
  • i s elektrobikem se člověk dokáže pořádně zapotit

Délka: 10 km x 2

Obtížnost: Těžká

Převýšení: 530 m x 2

Terén: Asfalt nový, ale bez odstavného pruhu

Kolo: Lectron Citana

Autor: Lucka 13 článků
Co říct a neurazit, prostě Lucka :D

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*