Hlohovec – Lednice

Krásný cyklo okruh mezi vinicemi Jižní Moravy, vás zavede k zámku Lednice, kolem rybníků a poplácat po zadku si můžete tři grácie před kolonádou ukrytou v lesích.

Zabloudili jsme do kraje vín, zámků, lužních lesů a cyklistů. Ano jsme na samém jižním cípu Moravy.

Náš tým tvoří dva dospělí a dvě malé děti (3 a 6 let) – jedno na odrážedle s doprovodným cyklovozíkem a druhé už má kolo s převody, takže nějaký ten kilometr ujede.

Okruh který vám nyní představím nám parádně sedl. Téměř celý vedl mimo cesty, asfaltkami mezi vinicemi, či ve stínu lesů. Když už nás to někde na chvíli vyplivlo na nějakou silnici, byl tam minimální provoz (< 1 auto/min).

Úsek z Nejdeku do Lednice vede krásným lesem se slepými rameny a mokřady. Čekala bych tam komáry, ale nezlobili nás po cestě. Jeli jsme tam však po dešti a na cyklostezce byli slimáci, přirozeně někteří i přejetí, z čehoš měla dcerka traumu. Nám dospělým to vůbec nepříjemné nepřišlo. O pár dní později tam po sliácich nebyla ani památka. Z tohoto lesa vás to vyplivne na severu Lednice u parkoviště kde jsou hned dvě atrakce – sochy z písku a sokolníci. Párkrát šlápnete a jste u Lednického zámku a jeho překrásných zahradách.

Lednické zahrady spolu s přilehlým parkem jsou volně přístupné. Bohužel ale bez kol. To je škoda, protože dostat se až k minaretu je na několika kilometrovou procházku. Je možno však využít lodní dopravy a dopřát si vyhlídkovou plavbu (150/dospělý, 70/dítě nad 3roky). Dětem se moc líbila.

Lednický zámek pak nabízí několik okruhů (190/dosp., 130/dítě nad 6 roků) a skleník (80Kč, 60Kč). Naše děcka bych už podruhé na prohlídku nějakého zámku netáhla. Byly znuděné a totálně vyšťavené. U oběda nám pak usínali. Vzpomněla jsem si pak na svou dětskou „náklonost“ k zámkům 🙂 Skleník by byla asi lepší volba.

Představení Sokolníků (Seiferos) se nám však líbilo všem. Program byl vtipný akční a takové množství dravých ptáků na jednom místě jen těžko najdete. Vřele doporučuji, zvláště máte-li rádi i kus dobrodružství 🙂

Lednice nabízí ještě další zajímavé místa, např.:
labyrint přírody a ráj zahrad
muzeum hraček

Délka: 17 km

Obtížnost: +5 rok

Převýšení: 92 m

Terén: asfalt, pěšina


Autor: Lucka 13 článků
Co říct a neurazit, prostě Lucka :D

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*