Pulčínské skály

Dobrodružné lezení po skalách s řetězy i klidná procházka lesem a loukou s překrásnými výhledy.

Pulčín

Pulčín je malebná valašská vesnička ve výšce 670 m.n.m. Najdete tu hned dvě sympatické restaurace se zahrádkou. Takže jídlo sebou nemusíte tahat.

Dostupnost

Rozumná dostupnost je autem, proto je pro turisty vybudováno velké záchytné parkoviště (50Kč/den). Troufám si říct, že jde o parkoviště s nejkrásnéjším výhledem v ČR 🙂

Hurá na skálu

Červená turistická značka vás povede z vesničky severně, kde minete krásné obecní tábořiště s posezením a kousek za ním už se ocitete pod skalním masivem. Na rozcestníku si můžete vybrat. Buď se pustíte dobrodružným skalním výstupem po řetězech, rovně po modré (tento úsek je jednosměrný). A nebo to obejdete pohodlně po červené.

My šli s ratolestmi (3, 3, 6 let) po řetězech a děcka byla v sedmým nebi. Kromě jedné nebezpečné vyhlídky bez zábradlí, kam jsme děti nepustili, to bylo v pohodě. Výstup dal zabrat hlavně babičce, kterou bolela kyčel.

Po tomhle zajímavém výstupu pak zbytek cesty děckám připadal nudný. Naštěstí byly v lese ještě schované nějaké ty balvany na které se dalo bez potíží vylézt a do písečné pěšinky se daly dělat dlouhé čáry klackem, tak to nějak přežili 🙂

Trochu jsem se obávala druhé půlky okruhu po Hornolidečské cyklo magistrále. Na mapě vypadala jako asfaltka a chůze po asfaltu není nic příjemného. Mé obavy však byly zbytečné. Cyklostezka tudy vedla po pěkně upravené štěrkové cestě se skvostnými výhledy do okolí.

Délka: 5 km

Obtížnost: + 3,5 roky

Převýšení: 190 m

Terén: pěšina

Profil trasy


Hornobečvanská cyklomagistrála


Autor: Lucka 13 článků
Co říct a neurazit, prostě Lucka :D

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*